Atatürk Mah. Ertuğrul Gazi Sok. Metropol İstanbul Sitesi C1 Blok No:2B İç Kapı No: 376 Ataşehir/İstanbul

Web Uyglamaları

By Mühendis Web Uygulamaları

Web Uygulamaları günümüz internet çağında artık bir gereklilik haline geldi. Web Siteleri yaptığınız işleri tanıtırken web platformları ve web uygulamalarıda işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanırlar. By Mühendis web uygulamaları konusunda platformlar, servisler, yönetim panelleri gibi bir çok hizmeti beraberinde sunmaktadır.

By Mühendis - Web Sitesi
Web Sitesi

Web Siteleri son kullanıcı için bilgiye erişilen yer, tanıtım yapıldığı sayfa veya ürünlerin görsellerine erişim sağlanan yer olarak adlandırılabilir. Yönetici veya editörler için ise web siteleri web uygulamalarında işlenen bilgilerin son kullanıcılara yansıtıldığı alan olarak değerlendirilebilir.

By Mühendis son kullanıcıya hitap eden ve aranan şeye odaklanılmasını sağlayan Web Siteleri tasarlamaktadır. Uygulama veya servislerinizle entegre bir şekilde çıktıları web sitesinde en düzgün gösterim sağlanmaktadır.

Web Uygulaması, internet üzerinden görevleri gerçekleştiren bir Web sitesindeki öğeler topluluğudur.

Web uygulamaları Web sunucularında (IIS veya Apache gibi) çalışacak ve Kullanıcı arabirimi olarak Internet Explorer veya Chrome gibi Web tarayıcılarını kullanacak şekilde tasarlanmıştır. Web uygulamaları genellikle istemci/sunucu uygulamalarıdır. Örneğin, bir elektronik ticaret sitesindeki sipariş mekanizması bir Web uygulamasıdır.

By Mühendis - Web Uygulamaları
Web Uygulamaları

Web Sitesi ve Web Uygulaması Arasındaki Fark Nedir?

By Mühendis - Web Sitesi ve Web Uygulaması Arasındaki Fark Nedir


Web Sitesi ve Web Uygulaması aslında iç içedir. Genellikle çok karıştırılırlar. Bir site -https://bymuhendis.com/blog, okuyucular için bir web sitesidir ama yönetici ve editör tarafında bir web uygulamasıdır. Ayrıca, bazı web siteleri kullanıcılar için arama ve yorum sağlama yeteneğine sahiptir bunlarda kullanıcılar için bir web sitesi iken arkada çalışan kullanıcı kontrolü, yorum analizi gibi uygulamalar ile bir web uygulaması haline gelmektedir.

Web Uygulamasının Yararları Nelerdir?

By Mühendis - Web Uygulamasının Yararları Nelerdir


Web Uygulamaları işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır ve aynı zamanda işlerinizi otomatize etmenizi sağlarlar. By Mühendis sizin için geliştirdiği uygulamalarla arka planda karar mekanizmaları, sayfalarınızı yönetme ve daha bir çok özellik sunmaktadır.

  • Web uygulamaları, tarayıcı uyumlu olduğu sürece işletim sistemi veya aygıta bakılmaksızın birden çok platformda çalışır.
  • Tüm kullanıcılar, uyumluluk sorunlarını ortadan kaldıran aynı sürüme erişebilirler.
  • Sabit diske yüklenmezler, böylece alan kısıtlamaları ortadan kaldırırlar.
  • Abonelik tabanlı web uygulamalarında korsanlığı azaltırlar.
  • Hem kurumsal hem de son kullanıcı için maliyetleri azaltırlar. Nedeni; iş bu web uygulamaları için destek ve bakım gerekmez, onlar çalıştırılabilir olması için son kullanıcı bilgisayarında yüksek bir gereksinime ihtiyaç duymazlar.